Workplace
Kdy je nejlepší začít s házenou?

S házenou můžete začít v jakémkoliv věku. Samozřejmě stejně jako u jiných sportů platí: čím dříve, tím lépe. Ideální je tedy věk kolem desátého roku.

Proč zrovna si vybrat házenou?

Házená je kolektivní sport, který děti baví. Děti se učí spolupracovat a komunikovat. Házená je všestranný sport budující vynikající pohybový základ založený na hodu, jakožto jednom z nejpřirozenějších lidských pohybů. Sport kombinující 4 sporty v jednom: atletiku, úpolové sporty a gymnastiku. Pro házenou je tedy typické, že se v ní uplatní všechny somatotypy.

Chci začít. Kde najdu ten správný klub?

Při výběru klubu většinou rozhoduje vzdálenost od místa bydliště. Pokud hledáte ten vhodný klub pro Vás, stačí se podívat na mapu nahoře a kliknout na nejbližší název klubu od vašeho bydliště.

Jaké vybavení potřebuji na začátek?

Materiálně a finančně není házená náročným sportem. Pro začátek vám postačí sportovní obuv a oblečení. Míč vám jistě pro začátek zapůjčí klub. Dále už potřebujete odhodlání vzít míč a poprvé vystřelit na branku.

Kluby středočeské házené

TJ Sokol Bělá pod Bezdězem

Házenkářský klub TJ Sokol Bělá pod Bezdězem je sportovní oddíl pro chlapce i dívky. U nejmenších dětí preferujeme všeobecné sportovní aktivity převážně formou různých her. V žákovských kategoriích netlačíme na výsledek, jde nám o sportovní rozvoj každého hráče. V zázemí městské sportovní haly máme celoroční pestrý program pod vedením trenérů s licencí.

Lions Hostivice Handball Team

LIONS HOSTIVICE jsou poměrně mladým klubem s ambicí plnohodnotného mládežnického zastoupení od přípravky (děti od 6 let věku) přes žactvo až po dorostenecké kategorie (mládež do 18 let věku) chlapců i děvčat. Zaměřuje se nejen vychovávat talenty pro vrcholový sport, ale také široké skupině dětí a mládeže umožnit sportovat a trávit volný čas ve skupině vrstevníků.

TJ Sparta Kutná Hora

Sportovní středisko Českého svazu házené Kutná Hora se věnuje výchově házenkářů všech věkových kategorií. S výstavbou nové sportovní haly Klimeška se výrazně zvedly tréninkové možnosti klubu, který má za cíl krok po kroku vychovávat házenkáře pro dospělou házenou.

Házená Mělník

Hodláme dosahovat rozvoje sportovních činností, zejména házené, a s nimi spojených společenských aktivit v úzké spolupráci s partnery z oblasti samosprávy města Mělníka a dalších státních institucí. Z dlouhodobého hlediska je naším cílem poskytnutí stabilního prostředí pro sportovní činnost dětí a mládeže všech věkových kategorií.

TJ Auto Škoda Mladá Boleslav

Házenkářský klub v Mladé Boleslavi se zaměřuje na všestrannou přípravu chlapců a dívek v kategoriích mužů a mini, mladších a starších žáků.

Házená Poděbrady

První házenkářský klub v Poděbradech založený v srpnu 2018, aktivně svoji činnost zahájil založením a zahájením Poděbradské školní ligy miniházené na podzim 2018, která je mezi poděbradskými dětmi velmi oblíbená. Další krokem bude první nábor do klubu, a to zejména do družstev přípravky a minižáků na jaře a podzim roku 2019.

TJ Spartak Příbram

Příbramský házenkářský klub se věnuje dívkám a chlapcům od žákovských kategorií až po dorost. Klub celoročně nabírá nové házenkáře se zájmem o sport. Letos premiérově hraje 2. ligu mladších dorostenek.

TJ Sokol Úvaly

Výchově mladých házenkářů se věnujeme úspěšně již desítky let. Jednotlivá družstva vedou vzdělaní a zodpovědní trenéři. Výsledek bereme jako perspektivní cíl, kdy rozvoj charakteru a osobnosti chlapců je důležitější než aktuální počet vstřelených gólů.

TJ Jiskra Zruč nad Sázavou

Oddíl házené ve Zruči nad Sázavou momentálně eviduje 90 členů. Do házenkářských soutěží se zapojuje 5 týmů. Od přípravky a minižáků přes mladší a starší žáky po mladší dorost. I přesto, že jsme malý oddíl, snažíme se dělat vše pro pokračování házenkářské tradice v našem městě a šíření dobrého jména zručské házené.